Paxman Coolers Logo (click to return to the homepage)
null
null
How It Works
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null null
null Pacienti
null null
null
Paula

„Absolútne najhoršia časť liečby rakoviny pre mňa bola myšlienka straty vlasov. Keď mi onkológ navrhol vyskúšať chladiace čapice, okamžite som súhlasila. Som rada, že som to urobila. Moju poslednú chemoterapiu som mala minulý týždeň a stále mám plnú hlavu blond vlasov po ramená. Okrem toho moje vlasy skutočne narástli o 5 cm, zdajú sa husté a lesklé a sú v oveľa lepšom stave ako na začiatku, keď som ešte ochladzovanie pokožky hlavy nevyužívala. V priebehu liečby som bola k vlasom veľmi opatrná a jemná. Dodržiavala som aj pokyny, ako napríklad užívanie len pH neutrálnych šampónov a podobne. Nepoužívala som žiadne vlasové prípravky ani fén a spávala som na vankúši s hodvábnym návlekom.

To, že som nestrácala vlasy malo na moje uzdravenie veľmi pozitívny vplyv. Myslím, že to bolo spôsobené tým, že som nevyzerala zle, nemala som pocit, že som chorá a snažila som sa pozitívne myslieť. Paxman systém prevencie proti vypadávaniu vlasov si neviem vynachváliť a rozhodne ho odporúčam každému, kto nechce prísť o svoje vlasy počas chemoterapie.“

S priateľským pozdravom
Paula zo Suffolku


Chemoterapiu som podstúpila počas prvých 5 mesiacoch tohto roka po lumpektómii (vylupnutie nádoru) rakoviny prsníka. Musím pochváliť prístroj na chladenie pokožky vlasov, ktorý nemocnica nainštalovala len krátky čas pred začatím mojej liečby. Dodržiavala som Vaše inštrukcie a môžem potvrdiť, že som nestratila viacej vlasov ako je normálne. Vďaka tomu som sa dokázala oveľa lepšie vyrovnať s ďalšími účinkami liečby a to, že som stále mala svoje vlasy, znamenalo pre mňa obrovskú psychologickú podporu.

Pripojila som aj fotografiu vyhotovenú tesne po mojom 6.chemoterapeutickom cykle na začiatku mája.

Debbie Wolfe

Ďakujem Vám a Vašim technikom za rozvoj tohto úspešného zariadenia.

S pozdravom
Liz Wyatt


"Svoju chemoterapiu som absolvoval a dokončil v Západnej nemocnici. Liečba bola úspešná a ešte k tomu mám aj hlavu plnú vlasov. Aj keď som stratil pár vlasov, nikdy ich nebolo toľko, že by som vyzeral ako človek, ktorý chodí na chemoterapiu. Znamenalo to pre mňa obrovskú podporu. Som nesmierne šťastný za všetky Vaše rady ohľadom chladiacich čapíc."

M.B. zo Škótska


"Nedávno som musela podstúpiť chemoterapiu v Dewsburskej okresnej nemocnici. Tu som sa dozvedela, že prídem o všetky svoje vlasy. Ale našťastie som mala možnosť vyskúšať Váš prístroj na ochladzovanie pokožky hlavy, aby som minimalizovala stratu svojich vlasov.

Som rada, že to fungovalo a aj keď som stratila mierne množstvo vlasov, nikto si to nevšimol.

Chcela by som sa poďakovať všetkým, čo sa zúčastnili pri výrobe tohto prístroja. Všetkým hovorím, aké to je úžasné až mi veriť nechcú.

Ďakujem Vám z celého srdca a ani si neviete predstaviť ako veľa to pre mňa znamená, že som nestratila svoje vlasy.

Som Vám zaviazaná"

Angela Bates.


"V minulom roku som absolvovala chemoterapiu s liekom Taxol v Nemocnici Kráľovnej Alžbety v Birminghame. Vďaka použitia Paxman systému prevencie proti vypadávaniu vlasov, som stratila sotva pár vlasov. Budem Vám za to naveky vďačná, pretože pred rokmi som nemala možnosť využiť Váš prístroj a pri liečbe s liekom Taxol som prišla o všetky vlasy. "

Všetko dobré prajem,

Anon z Midlandu


"Je veľmi zlé, keď niekto s rakovinou stratí svoje vlasy. Aj moja matka podstupuje chemoterapiu a na začiatku sa bála, že príde o svoje vlasy. Myslím, že je to najhoršia časť chemoterapie. Našťastie mala možnosť vyskúšať chladiace čapice, aby tým zabránila vypadávaniu svojich vlasov. Bol to práve Paxman systém prevencie proti vypadávaniu vlasov. Tieto čapice sa nosia pred aj po chemoterapii a výsledky sú fantastické. Práve skončil šiesty mesiac, čo beriem chemoterapiu a stratila len minimum vlasov.

Bola len štvrtou osobou v Austrálii, ktorá vyskúšala chladiace čapice. Teraz ich už je asi 36 a ich hodnotenie je skvelé. "

J.B. z Austrálie


"Práve som absolvovala piaty cyklus chemoterapie v Aberdeenskej Kráľovskej nemocnici, kde som Paxman systém prevencie proti vypadávaniu vlasov využívala pri každej chemoterapii. Som veľmi šťastná, že som mala túto možnosť a nemusela som sa báť o moje husté hnedé vlasy.

Bolo to pre mňa veľmi dôležité, hlavne keď mi v roku 2002 prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka a prišla som o všetky vlasy. Keďže pracujem vo svojom vlastnom obchode, bola som stále na očiach verejnosti. Bolo pre mňa veľmi ťažké vyrovnať sa s tým, že som stratila všetky vlasy a musela som nosiť parochňu.

Takže v tomto roku, kedy mi v marci druhýkrát diagnostikovali rakovinu, som cítila veľkú úľavu v tom, že som mohla využiť Váš prístroj prevencie proti vypadávaniu vlasov. Bol to úžasný pocit žiť prakticky normálne aj keď som musela chodiť na chemoterapie.

Môžem Vám vysloviť len veľkú vďaku za vynájdenie takého úžasného prístroja."

S pozdravom

Judith Glue


"Keď mi objavili rakovinu prsníka v júni minulého roka, moje najväčšie obavy boli z úplnej straty vlasov. Viem, že to znie márnivo, ale bola to jediná vec, ktorá povie každému o vašej chorobe. Ja som ale chcela žiť normálny život s manželom a deťmi, tak ako pred tým.

. Na internete sme našli Paxman systém prevencie proti vypadávaniu vlasov a kontaktovali sme ich. Pán Paxman prišiel dokonca osobne do Bristolského onkologického centra vysvetliť môjmu manželovi jednoduchý princíp chladiacich čapíc. Spočiatku bol chlad mierne bolestiví, ale to trvalo maximálne 10 minút.

Debbie Wolfe

Užívala som Epirubicin (90mg), potom CMF. Vzhľadom na to, že dávka Epirubicínu, ktorú som dostávala, bola pomerne vysoká, šance na záchranu mojich vlasov boli asi len 65%. Výsledky boli však úžasné a nik z mojich susedov ani len netušil, že som podstúpila chemoterapiu. Povedala som im to až na samom konci.

Chladiace čapice mi umožnili žiť normálnym životom aj počas chemoterapie. Stále som mala svoje sebavedomie a dôstojnosť. Moja choroba by bola o 100% horšia, keby som nepoužila chladiace čiapky. Stratila by som v sebe istotu a bála by som sa vychádzať na ulicu medzi ľudí.

Chemoterapiu som dokončila 1. februára v 2006 a bolo mi veľmi ľúto ostatných žien, ktoré nemali možnosť vyskúšať tento prístroj. Počas mojej liečby som si vlasy aj jedenkrát ostrihala a dokonca aj zafarbila prírodnou farbou na vlasy."

S pozdravom

Debbie Wolfe


"Sedím tu teraz s vlasmi dlhšími ako kedykoľvek pred tým. Moje vlasy sú v oveľa lepšom stave, než tomu bolo pred tým. Cítim sa ako človek, manžel, moji skvelí priatelia a rodina mi vravia ako skvelo vyzerám aj napriek tomu, že som absolvovala chemoterapiu.

Srdečná vďaka pánovi Paxmanovi a jeho drahej žene.."

Isobel Heaton

click here to view/print the pdf Kliknite sem ak si chcete prečítať alebo vytlačiť celý testament pani Heatonovej.™
null
null
null
null
VIVAX Pharmaceuticals s.r.o
Moyzesova 868/67
Považská Bystrica
017 01
Tel:+421 42 4328089  Fax:+421 42 4328089  Mobil:+421915842061
Email:info@paxman.sk
null
Paxman Coolers Logo